تقویت رحم در طب سنتی

هرخانمی ممکن است در دوره ای از زندگی زناشویی خود تصمیم بر بچه دار شدن بگیرد. مهمترین مساله برای باردار شدن در طب سنتی ایرانی این است که زوج ها حداقل 40 روز تا 3 ماه قبل از اقدام به بارداری به طبیب باتجربه سنتی مراجعه کنند تا مزاج هر دو فرد شناخته شود.قدم بعدی اصلاح مزاج زوج ها است تا سلول و جنین به خوبی و بطور معتدل شکل بگیرد.

بارداری با طب سنتی ایرانی

در صورتیکه سوء مزاج در والدین وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که جنین و یا کودک و همین طور مادر در طول دوره بارداری و یا حتی بعد از آن دچار مشکلاتی شوند و ممکن است این مشکلات حتی تا آخر عمر با آنها همراه باشد.ذکر این نکته ضروری است که پس از لقاح تخمک نمی توان کار زیادی برای جنین و مزاجش انجام داد.

از نظر جسمی و ذهنی برای بارداری آمادگی هایی لازم است که برای این آمادگی می توان از پزشکان طب مدرن کمک گرفت. امروزه متخصصان طب سنتی در تعامل مستقیم با متخصصان طب مدرن هستند و می کوشند که با بهره گیری از مواد طبیعی و ارگانیک اصول درمانی غیر تهاجمی، روشهای آمادگی رحم برای بارداری در طب سنتی را اجرا کنند.برای این آمادگی لازم است که زوج ها در ابتدا در وضعیت جسمانی و روحی مناسبی باشند. بطور مثال درباره آمادگی رحم برای بارداری در طب سنتی تحقیقات گسترده ای صورت گرفته که چکیده ای از این مقالات را در ادامه خواهید خواند.

طب سنتی و مسائل مربوط زنان

طب سنتی و مسایل زنان

حتما تا به حال شنیده اید که می گویند برای کاهش درد های قاعدگی از گرمی جات استفاده کنید.طب سنتی پیوند عمیقی با فرهنگ و سنتهای ما ایرانیان دارد. آنچه در اینجا حائز اهمیت است این است که امروزه طب سنتی در مراکز آموزشی به صورت دانشگاهی تدریس می شود و پزشکان پس از گذراندن دوره دکترای عمومی می توانند به دنبال این دوره بروند.بنابراین بانوان با اطمینان بیشتری می توانند برای درمان ناباروری و مشکلات زنانه خود از پزشکان طب سنتی که در مراکز معتبر و مورد اطمینان فعالیت دارند کمک بگیرند.

تاثیر طب سنتی در بارداری

از عوامل موثر بر آمادگی رحم برای بارداری در طب سنتی بیشتر می توان بر تغذیه سالم و تحرک اشاره کرد. تغذیه سالم می تواند توان باروری هم در خانم ها و هم در آقایان را افزایش دهد.

خواب منظم و با کیفیت از موارد موثر دیگری است که سیستم ایمنی فرد را تقویت کرده و در نتیجه برای باروری، آمادگی ذهن و جسم افزایش می یابد.

افزایش آمادگی رحم برای بارداری در طب سنتی

تقویت رحم و بارداری در طب سنتی

رحم یا زهدان از اجزای سیستم تولید مثل در بدن زنان است که به شکل یک گلابی تو خالی می باشد. رحم از غده هایی که با ماهیچه های نرم و منعطف پوشیده شده اند تشکیل یافته است.

تقویت رحم یکی از مهمترین و اصلی ترین مسائل زنانه است. به دلیل نقش مهم این اندام در هنگام باردار شدن و همچنین در دوران قاعدگی و بارداری به دلیل بوجود آمدن یک سری تغییرات در هورمون های بدن زنان، تغییراتی نیز در این قسمت از بدن رخ خواهد داد.

 

برای افزایش آمادگی رحم برای بارداری در طب سنتی روشهایی ارائه خواهد شد.

البته باید در نظر داشته باشید، چنانچه فرد به بیماری خاصی مثل آندومتریوز یا فیبروز مبتلا است حتما در ابتدای امر باید با پزشک معالج خود مشورت کند.

 

و این راهکارها عبارتند از:

ورزش مناسب:
ورزش منظم اولین گام برای بهبود هرگونه مشکل در تقویت و سلامتی رحم و بهبود عملکرد آن است. در این میان میتوان به ورزشهایی از قبیل پیاده روی و یوگای بارداری اشاره کرد.
پاکسازی برای باردار شدن:
پاکسازی باروری یعنی زمانیکه رحم خالی از هر ماده ای باشد از برخی گیاهان دارویی و مواد غذایی توصیه شده استفاده کرد. این گیاهان باعث دفع مواد به جا مانده از سیکل قاعدگی شده و باعث جلوگیری از التهاب و عفونت می شوند.
خود ماساژدهی:

از آسانترین و کم هزینه ترین راهکارها است که در منزل میشود انجام داد. خود ماساژدهی به صورت حرکات دورانی کف دست در نواحی زیر شکم برای تسکین دردهای پریودی و بهبود عملکرد رحم و تخمدان می باشد. شما می توانید برای نتیجه بهتر این عمل را با روغن کرچک انجام دهید.

استفاده از طب گیاهی:

استفاده از گیاهان دارویی موجب تنظیم و تعادل هورمون ها و همچنین قاعدگی شده. ناگفته نماند که استفاده از داروهای گیاهی حتما زیر نظر متخصص طب سنتی باشد.

 

پیشنهادات بهنود طب در افزایش آمادگی رحم:

  1. استفاده ازمعجون فوه :

    معجون فوه

    این معجون برای درمان انواع کیست مورد استفاده می باشد.

  2. استفاده از کپسول تخمک ساز: این کپسول علاوه بر درمان نازایی از یائسگی زودرس جلوگیری کرده، قاعدگی را تنظیم می کند. هورمون های زنانه را تنظیم می کند.
  3. عرق گوگرد: رفع انواع کیست های رحمی شربت عرق گوگرد
  4. لبوب حار: خواص این محصول شامل افزایش میل جنسی، افزایش قوه جنسی، مقوی مغز و کلیه، کمک در درمان شب ادراری، درمان کمکی زود انزالی ، افزایش تعداد و سرعت حرکت اسپرم ها ، مناسب افراد سرد مزاج میشود.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *